بازی کنید و ثروتمند شوید

 

معرفی بازی جهانی گردش مالی(cash flow)رابرت کیوساکی

              

چیزی بیشتر از یک بازی،زندگی و شخصیت شما تغییر می کند

بازی گردش مالی  که توسط نابغه مالی جهان «رابرت کیوساکی» و نویسنده کتاب پرفروش «پدر پولدار پدر بی پول» ابداع شده است، از سال ۱۹۹۶ زندگی میلیونها نفر را در سراسر جهان تغییر داده است.

این بازی آموزشی در رده بازی های «رومیزی» قرار می گیرد. افراد با  این بازی درباره امور مالی،افزایش مهارت های فنی،مفاهیم سرمایه گذاری وحسابداری زندگی نکات بنیادی و کاربردی می آموزند و با عمیق ترین مفاهیم  هوش وسواد مالی آشنا می شوند.

 

 

 

 

این بازی شخصیت افراد را برای  ورود به حوزه های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کارهای پولساز شکل می دهد و به آنها کمک می کند که بر ترس ها و تنبلی ها خود در راه رسیدن به ثروت ورفاه مالی غلبه کنند.

اگر سال هاست که مشغول خواندن کتاب هایی در زمینه موفقیت مالی هستید،

اگر تلاش می کنید با قوانین جذب به زندگی رویایی خود برسید

و یا در سمینارهای متعدد شرکت کرده اید ولی به نتیجه دلخواه نرسیده اید،وقت آن است که از طریق یک بازی شبیه ساز که مدلی قدرتمند از زندگی واقعی کارآفرینان و سرمایه گذاران بزرگ است،با رمز ورازهای ثروتمند شدن آشنا شوید.

 

 

 

(چرا موش ها سگ دو می زنند؟)

آیا تا به حال یک همستر(موش) را دیده اید که در چرخ وفلک گرفتارشده و شدیدا دست و پا می زند؟

از نظر رابرت کیوساکی بیشتر اقشار ضعیف وحتی متوسط جامعه از نظر مالی  وضعیت موش گرفتار در چرخ وفلک را دارند. آنها مرتب در حال دویدن هستند اما درواقع درجا می زنند. در زبان عامه  به این حالت می گوییند:سگ دو زدن(rat race).

سگ دو زدن  اشاره دارد به تقلای بی پایان وبی حاصل انسانها برای رسیدن به خواسته های خود ،مخصوصا خواسته هایی است که رنگ و بوی مالی دارد.

سگ دو زدن(rat race) بیانگر این ایده است که مهم نیست مردم چقدر تلاش می کنند آنها نمی توانند وضعیت مالی خود را تغییر دهند.این وضعیت  طبقه متوسط  و افراد ضعیف است.

از نظر طبقه متوسط افزایش درآمد به معنی هزینه  بیشتر،زیر بار قرض رفتن روزافزون  است.بیشتر افراد به محض اینکه درآمدهایشان افزایش می یابد شروع به ریخت وپاش ودرپش گرفتن سبک زندگی مصرفی می کنند.  در زندگی افراد معمولی درآمد بیشتر مساوی است با هزینه بیشتر.

آنها برای اینکه بتوانند از پس هزینه ها و خرید های جدید برآیند مجبورند تلاش بیشتری بخرج دهند.اضافه کاری،اختیار کردن شغل دوم و سوم ،برگشت به دانشگاه وادامه تحصیل با هدف کسب شغل  و مناصب بالاتر،رایج ترین راه حل های آنها برای کسب درآمد بیشتر است.آنها تا چشم باز می کنند خود را مانند همستر گرفتار چرخه دورانی زندگی می بینند.

 

راه نجات چیست؟

 

برای خارج شدن از وضعیت دوندگی بی حاصل  باید روی درآمد غیر فعال تمرکز کرد.

از نظر هوش مالی درآمد به دو بخش درآمد فعال یا درآمد ناشی از کار ودرآمد غیر فعال یا درآمد بی نیاز کار تقسیم می شود.

درآمد غیر فعال یعنی پول شما در قالب سرمایه گذاری هایی که انجام می دهید برای شما کار کند یعنی پولتان پول بیاورد.این در حالی است که ۹۰ درصد مردم دنیا گرفتار چرخه دورانی هستند یعنی برای پول کار می کنند.

زمانی که درآمدهای غیر فعال هر فرد از هزینه های جاری زندگی اش پیشی بگیرد او به آزادی مالی رسیده است.

 

چرا رابرت کیوساکی این بازی را طراحی کرده است؟

رابرت کیوساکی با طراحی بازی آموزشی کش فلو(گردش مالی)  به افراد می آموزد چگونه از چرخه دوندگی های بیحاصل خارج شوند.این بازی نقشه راه آزادی مالی است.

کش فلو از طریق افزایش هوش مالی بازیکنان، دستورالعمل ثروت وآزادی مالی را به انها می آموزد.آنها یاد می گیرند چگونه از پول و دارایی های خود سخت کار بکشند بجای اینکه در زندگی برای پول سخت کار کنند و سگ دو بزنند.

 

مانند موش هایی که در چرخ وفلک قرا می گیرند بیشتر افراد برای پول کار می کنند و زندگی بی حاصل و مشقت باری را می گذرانند.

 

شاهراه ثروت

 

صفحه بازی گردش مالی(کش فلو) از دو بخش یا مسیر تشکیل شده است:

۱- مسیر چرخه دورانی (دوندگی بی حاصل/سگ دو زدن)

۲- مسیر سرعت(شاهراه ثروت)

این دوگانه گرایی هسته مرکزی کتاب های رابرت کیوساکی را نیز تشکیل می دهد:

رابرت کیوساکی افراد جامعه را از نظر نگرش و وضعیت درآمدی به دو گروه تقسیم می کند.

۱- افراد ثروتمند(در مسیر ثروت قرار دارند)

۲- افراد عادی( در چرخه دورانی زندگی در حال تقلا کردنند)

صحفه بازی با این فلسف به دو بخش اساسی تقسیم می شود.

 

برخلاف بازی های متداول که به مسیر بازی به یک خروجی ختم می شود، در بازی کش فلو مسیر چرخه دورانی یک دایره است.

همچنین ۴ دسته کارت روی صفحه بازی قرار دارد:

۱- معاملات بزرگ

۲- معاملات کوچک

۳- بازار

۴- هزینه های غیر ضروری

هر بازیکن دارای برگه « وضعیت مالی» است که از ۴ بخش  «درآمد»، «هزینه»،«دارایی» و «بدهی» تشکیل شده است.

ابتدا افراد به شکل تصادفی کارت شغل خود را انتخاب می کنند.یعنی هر فرد دارای کارتی است که شغل فرضی او را تعیین می کند. در این بازی مشاغل متعددی از منشی گری تا شغل های پردرآمد مانند پزشکی وجود دارد.

ازسگ دو زدن دست بکشیم

بازیکنان  در بازی کش فلو(گردش مالی) نخست در مسیر چرخه بی حاصل قرار می گیرند. در برگه صورت وضعیت مالی هر فرد،هزینه های جاری زندگی او نوشته شده است.

در بخش نخست هدف  این است که افراد از طریق سرمایه گذاری وخرید دارایی هایی مانند سهام ملک و کسب وکار جریان نقدی درآمدی کافی بدست آورند،بصورتیکه این درآمدها کفاف هزینه های جاری ماهیانه آنها را بدهد.

بعد از رسیدن به این وضعیت، آنها می توانند به مرحله دوم بازی یعنی قرار گرفتن درمسیر سرعت(شاهراه ثروت) وارد شوند.

در  مسیر  دوم بازی کسی برنده است که بتواند ۲۰۰ میلیون تومان درآمد غیر فعال یا بی نیاز ازکار برای خود خلق کند.

 

 

بازی کش فلو نقشه راه رسیدن به آزادی مالی

 

موش گرفتار در چرخ و فلک  نماد قدرتمند سگ دو زدن است.

همه کسانی که در باشگاه های  مختلف بازی گردش مالی در سراسر دنیا عضو هستند، می دانند که خارج شدن  از چرخه دوندگی بی حاصل به  این معنی است کل هزینه های زندگی بوسیله درآمد های بی نیاز از کار پرداخت شود.

این معنای واقعی آزادی مالی است.کش فلو از طریق ارتقا شم اقتصادی و هوش مالی تان به شما کمک می کند،ناب ترین درس های دنیا کارآفرینی وسرمایه گذاری را با بازی بیاموزید.

 

باورهای غلطی که این بازی  آنها را به چالش می کشاند

مردم عادی تصور می کنند میلیونر کسی است که پول زیادی دارد.

لذا آنها هدف گذاری های مالی شان را نیز به همین منوال قرار می دهند: کسب درآمد بیشتر. بعنوان مثال آنها می خواهند درآمد ماهی ۳ میلیونی خود را به ماهی ۳۰ میلیون تبدیل کنند.اما نکته مهمی که بازی می آموزد این است: مهم نیست درآمد وثروت شما چه اندازه است تا وقتی پول برای شما کار نمی کند و درآمد برایتان نمی سازد شما انسانی آزاد نیستید.

از طریق بازی گردش مالی یا کش فلو به تعریف دقیقی از ثروت می رسند.

با انجام مکرر بازی افراد می فهمند داشتن مبالغ زیاد پول ،به معنی ثروتمند بودن نیست.

در جهان رابرت کیوساکی و دیگر مربیان مالی جهان ،ثروت از طریق آزادی مالی سنجیده می شود.

آزدای مالی یعنی توانایی پرداخت هزینه ها از طریق درآمدهای ناشی از سرمایه گذاری.(درآمد غیر فعال یا بی نیاز از کار)

به زبان رابرت کیوساکی آزادی مالی یا فرار از چرخه همستر، زمانی محقق می شود که درآمد غیر فعال برابر با هزینه های جاری زندگی باشد. در این شرایط دیگر فرد نیاز ندارد برای حفظ سطح رفاه موجود خود کار و دوندگی  پیشه کند.

درآمد کمی در برابر درآمد کیفی

بیشتر افراد عادی دنبال درآمد بیشتر هستند.اما بازی گردش مالی به ما می آموزد علاوه بر میزان درآمد، کیفیت کسب درآمد یا چگونگی درآمد نیز مهم است.اینکه چقدر درآمد دارید مهم است اما مهمتر این است که بدانید چگونه درآمد بدست می آورید:

«درآمد ناشی از کار یا درآمد بی نیاز ازکار،مساله این است.»

برای درک تفاوت درآمد کمی و کیفی به قمست اول ازدوره آموزشی غیر حضوری«افزایش هوش مالی به شیوه پدر پولدار» مراجعه کنید.

افرادی که تازه با این بازی آشنا شده اند در مراحل نخست ممکن است هدف بازی را(افزایش درآمد غیر فعال) را فراموش کنند و توجه شان را روی کسب پول و درآمد بیشتر بگذارند اما بعد از مدتی می فهمند هدف ایجاد درآمد غیر فعال است.

.

انجام کش فلوچقدر زمان می برد؟

هر چند بازیکنان  لحظات مفرحی  را هنگام این بازی تجربه می کنند اما  انجام یک بازی کامل مستلزم چند ساعت(حدودا ۳ تا ۵ ساعت) به همراه تلاش جدی است.

 

کجا می توانم این کلش فلو را یاد بگیرم یا انجام دهم؟

هم اکنون این بازی در قالب دو کارگاه « کارگاه عملی مهارتهای مالی زندگی و پرورش نبوغ  و هوش مالی» برای بزرگسالان و کارگاه «مهارتهای پولی و سواد مالی برای نوجوانان و جوانان» در حال برگزاری است.

این بازی برای چه کسانی مفید است؟

از نظر سنی افراد ۱۲ سال به بالا می توانند کش فلو را انجام دهند. تمام کارمندان،خویش فرماها حتی کارآفرین ها و مدیران سازمان های بزرگ نیز با انجام این بازی به این نتیجه خواهند رسید که این بازی درسهای بسیارارزشمندی برای آنها خواهد داشت.

کسانی که در محیط خانواده این بازی مفرح را انجام می دهند علاوه برا اینکه شاهد تحکیم بنیاد های خانواده خود هستند می توانند امیدوار باشند، فراگیری اصول مدیریت مالی زندگی،آنها را از رفتارهای مخرب مالی و تصمیمات اشتباه پولی  دور نگه می دارد.

می خواهم همین الان این بازی را بخرم

 

می خواهم همین الان این بازی را یاد بگیرم

شما می توانید با خرید و دانلود محصول «بازی ثروت» در سریع ترین زمان ممکن این بازی آموزشی جهانی را در خانه خود یاد بگیرید.در این محصول قدم به قدم  کلیه قوانین و دستورالعمل های مراحل بازی با جزییات کامل توضیح داده شده است.

2 دیدگاه در ”معرفی بازی جهانی گردش مالی(cash flow)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X