شما در جایگاه پدر و مادر، باید بدانید چگونه ارزش پول  را به کودکان خود بشناسانید.در غیراینصورت بزرگترین بدهی زندگی تان فرزندانتان هستند.

اگر والدین برای پول خرج کردن ارزش قائل شوند، فرزندان هم  نظاره گر خواهند بود و ذهنشان آن را فرا می گیرد. شما ارزش پول را از طریق دادن پول توجیبی و آموزش پس انداز کردن به فرزندان خود می شناسانید.

 فهم این موضوع برای فرزندانتان به تصمیم و عملکرد شما بستگی دارد. لازم است راجع به پول و مسائل اقتصادی و تجربیات واقعی خود در زندگی ، با فرزندتان صحبت کنید. تا اوهم از اهمیت این موضوع مطلع شود و سعی بر گرفتن تصمیمات صحیح مالی داشته باشد.برای درک بیشتر این موضوع پیشنهاد میکنم در ادامه با ما همرا باشید تا بزرگترین بدهی زندگی تان فرزندانتان نباشند.

پرورش پولی فرزندانتان را جدی بگیرید

مسعود لعلی

 

اگر از هر والدی بخواهیم فهرستی از بدهی های خود را بنویسید هیچگاه اشاره‌ای به بچه های خود نمی‌کند. اما اگر فرزندان ما، آنها که خانه ما را ترک کرده‌اند و ظاهرا مستقل شده‌اند به دانش مالی مسلح نشده باشند و وابسته به حمایت های مالی شما باشند، تهدید جدی برای آرامش و امنیت اقتصادی شما هستند.

شما هیچگاه به فرزند ۱۰ ساله خود ۵۰ میلیون تومان پول نقد نمی‌دهید تا تنهایی از خانه خارج شود زیرا او توانایی حفظ آنها را ندارد. مطمئن باشید اگر فرزند به ظاهر بزرگسال شما به بلوغ مالی نرسیده باشد به همان سرعتی پول هایی که به عنوان کمک به وی می‌دهید را بر باد می‌دهد که یک کودک ده ساله!

پول به تنهایی حلال مشکلات نیست. پول بدون دانش مالی و تجربه کافی بسیار ناپایدار است.

توضیحات بیشتر را در پادکست گوش دهید:

 

آنلاین گوش کنید:

 

حجم: ۱۳ مگابایت

زمان:۱۴ دقیقه و ۱۵ ثانیه

فرمت:mp3

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X