در ابتداخوب است توضیح مختصری در رابطه با قانون جذب بدانیم.خانم راندا برن (خالق قانون جذب) در تعریفی ساده قانون جذب را اینگونه بیان میکند:

“ما هر آنچه را که اغلب به آن فکر می‌کنیم، چه خوب چه بد، جذب خود می‌کنیم.”

این یعنی انرژی حاصل از افکار مثبت، شرایط و رویدادهای مثبت و انرژی افکار منفی، شرایط و رویدادهای منفی را توسط کائنات در مسیر ما قرار می‌دهددر واقع ایشان معتقد است : افکار تبدیل می‌شوند به اشیاء و شرایط پیش روی شما در زندگی.پس مسلما میتوان رذایل اخلاقی مانند ریا و دورنگی را هم با استفاده از قانون جذب به افکاری مثبت و کارآمد تبدیل کرد.

 

مدت زمان : ۱۱ دقیقه و ۹ ثانیه
حجم فایل : ۱۵ مگابایت
فرمت : mp3

درباره قانون جذب دچار سوء تفاهم شده ایم

در وهله اول شاید ارتباط میان دورنگی و ریا با موضوع جذب آرزوها غریب به نظر برسد. اما پیش فرض این است که بین یکپارچگی شخصیت و قدرت فردی ما برای جذب اهداف و خواسته ها (قانون جذب) رابطه مثبتی وجود دارد.
ریا یک رذیلت اخلاقی است و عبارت است از اینکه افراد به جای اینکه تلاش کنند زشتی های شخصیتی را از خودشان دور کنند، تصویر مطلوبی را از خود نمایش می دهند و ادعا می کنند این تصویر حقیقت شخصیتی آنان است.

 

تمثیل دست آلوده

فردی را در نظر بگیرید که دستش کثیف و آلوده شده. اما وی از این موضوع ناراحت نیست. از این نگران است که دیگران متوجه آلودگی دست وی شوند. لذا تلاش می کند مثلا با دست در جیب کردن این آلودگی را مخفی کند.
این نمادی از مخفی کارها و دورویی های جامعه ماست. ما ناراحت نیستیم که فردی دروغگوییم، از این ناراحت می شویم که دیگران پی به شخصیت دروغگوی ما ببرند. مشکل به پرخاشگری شخصی خود نداریم اما می ترسیم دیگران بفهمند که شخصیت پرخاشگری داریم.


عزت نفس به میزان ارزش و احترامی که فرد برای خویش قائل است، مربوط می شود. فرد با عزت نفس به جای نقاب زدن و تظاهر کردن روی رشد درونی و پالایش نقاط ضعف شخصیتی خویش متمرکز است. خیلی گرفتار قضاوت دیگران درباره خویش نیست. این شرایط باعث می شود از دورویی فاصله بگیرد و به آرامش درونی برسد.

از طرف دیگر قانون جذب ارسال ارتعاشات مثبت به گیتی است. ما همسان با ارتعاشاتی که به هستی می فرستیم امور و مواردی را جذب می کنیم. ذهن و قلب که به آرامش نرسیده باشد، در درون دچار ضعف، احساس ترس، حقارت و عدم کفایت باشد نمی تواند تبدیل به مغناطیس قدرتمند ثروت و فراونی و درنتیجه رونق گرفتن کسب و کار و جنبه های مختلف زندگی اش باشد.
از این زاویه سرمایه گذاری درونی و کار روی شکوفایی درونی و فاصله گرفتن از رذایل اخلاقی یک از قردتمندانه ترین تکنیک های جذب رویاهاست.

1 دیدگاه در ”چگونه با قانون جذب دورنگی و ریا را از خودمان دور سازیم؟

 1. سلام فایل مفید و خوبی بود.
  ریا خوب نیست اما تظاهر کردن خیلی از مواقع مفیده .
  مثلاً باب پراکتور یکی از انسان های موفق دنیا می گوید من ابتدا سعی می کردم مانند فروشنده ها و انسان های موفق لباس بپوشم و این یکی از عوامل موفقیت من بود.
  جالب این است که ۱۴۰۰ سال پیش از این امیرالمومنین «ع» فرمودند: کمتر کسی است که خود را شبیه گروهی کند و بزودی یکی از آنها نشود.
  از این دست احادیث زیاد است.برای مثال
  پیامبر «ص» فرمودند: هرکس ادای انسان های فقیر را در بیاورد، فقیر می شود. ایمیرالمومنین «ع» فرمودند: اگر بردبار نیستی ، وانمود کن که بردباری؛
  امام علی«ع»:هر که خود را به بردباری زند،بردبار شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X