خرج کنید، لبخند بزنید، مغناطیس پول شوید

/, مقالات/خرج کنید، لبخند بزنید، مغناطیس پول شوید

خرج کنید، لبخند بزنید، مغناطیس پول شوید

روزی برای تحویل اتومبیلم به نمایندگی مراجعه کردم. در کنارم فرد دیگری بود که باید مبلغی را می‌پرداخت تا مدارک و اسناد مالکیت خودرواش را تحویل می‌گرفت.
چند اسکناس از جیب بیرون آورد و با لحن گلایه‌آمیزی گفت: «صبح که از خونه بیرون اومدم، جیبم پر از تراول بود اما حالا فقط همین‌قدر برام مونده.»
به او گفتم: «نگو فلان قدر پول خرج کردم، اینطور ببین که چقدر پول در جامعه تزریق کردی.»
از او در حالی که داشت تلاش می‌کرد منظورم را بفهمد جدا شدم و من با این اتفاق یک‌بار دیگر در زندگی‌ام به قدرت شگفت‌انگیز نگرش پی بردم.

نگرش مهم‌ترین سلاح ما در کارزار زندگی است. آنچه سبب آزار و اذیت است، لزوما اتفاقات و شرایط بیرونی نیست بلکه نگرش های ناکارمد، ما را دچار درد و رنج می کند. زندگی به من آموخته که همیشه نمی‌توانم همه چیز را به کنترل خود درآورم؛ نقطه قدرتم در قدرت مدیریت افکار و نگرش هایم قرار دارد.

 

 

دو الگوی نگرش

دو نگرش نسبت به خرج کردن پول وجود دارد: نگرش از دست دادن و نگرش بخشیدن.
وقتی دست به جیب می‌شویم، ممکن است خیال کنیم چیزی از دارایی‌ها و اندوخته‌های مالی‌مان کسر شده است؛ و یا تصور کنیم که به هستی چیزی اضافه کرده‌ایم.
نگرش دوم به انسان تجربه مثبتی می‌دهد که با نگرش نوع اول بدست نمی‌آید.

در بازگشت از کلیسا، جک از دوستش ماکس می‌پرسد: «فکر می‌کنی آیا می‌شود هنگام دعا کردن سیگار کشید؟» ماکس جواب می‌دهد: «چرا از کشیش نمی‌پرسی؟» جک نزد کشیش می‌رود و می‌پرسد: «جناب کشیش، می‌توانم وقتی در حال دعا کردن هستم، سیگار بکشم.» کشیش پاسخ می‌دهد: «نه، پسرم، نمی‌شود. این بی‌ادبی به مذهب است.»
جک نتیجه را برای دوستش ماکس بازگو می‌کند. ماکس می‌گوید: «تعجبی نداره. تو سوال را درست مطرح نکردی. بگذار من بپرسم.»
ماکس نزد کشیش می‌رود و می‌پرسد: «آیا وقتی در حال سیگار کشیدن هستم می‌توانم دعا کنم؟» کشیش مشتاقانه پاسخ می‌دهد: «مطمئناً، پسرم. مطمئناً.»
سال‌هاست روان‌شناسان در حال اثبات این نظرند که اتقاقات و تجربیات بیرونی مسئول روحیات و عواطف ما نیستند بلکه برداشتی که ما از آن‌ها داریم سرنوشت روحی و احساسات ما را می‌سازد. آن ها می‌گویند آنچه در درون رخ می‌دهد (جریان نگرش‌ها و افکار) مهم‌تر است از آنچه در بیرون اتفاق می‌افتد. اگر کسی در ذهن خود با افکار و دیدگاه‌های موثر و کارآمد یک بهشت بسازد هیچ وضعیت بغرنج و جهنمی در محیط پیرامونی نمی‌تواند به آن آسیب جدی وارد کند. حضرت مولانا در تایید این نظر می‌فرماید.

آن یکی در کنج زندان، مست و شاد
و ان دگر در باغ، ترش و بی مراد

 

 

نگرش‌های خود را نسبت به خرج کردن تغییر دهید

لازم است برای تامین نیازها و احتیاجات زندگی پول خرج کنیم؛ اما سال‌هاست به این نتیجه رسیده‌ام، نگاهم را نسبت به این مقوله تغییر دهم. احساس ناخوشایندی است وقتی پولی از حساب‌مان خارج می‌شود، اما من تمرین کرده‌ام که هر هزینه را از زاویه دیگر نگاه کنم. هنگام هزینه کردن خود را منبعی می‌بینم که به هستی خیر می‌رساند. سعی کرده‌ام به آنچه از دست می‌دهم توجه نکنم، به آنچه ارزانی می‌کنم دقت کنم.
خود را کانالی می‌بینم که از طریق من کائنات خیر و برکتش را به همنوعانم می‌رساند. وقتی خرید می‌کنم، قبضی می‌پردازم، خود را در موقعیت از دست دادن تصور نمی‌کنم؛ به آن هایی می‌اندیشم که با هزینه‌هایی که می‌کنم صاحب درآمد می‌شوند.

 

 

فروش یعنی تجربه شادی

در دنیای تجارت هیچ چیر به اندازه فروش انسان‌ها را خوشحال نمی‌کند. باور دارم با خریدی که انجام می‌دهم، شادی فروش و رونق کسب و کار را به اندازه سهمم، به دیگری می‌دهم. این طرز فکر به جای حس ناخوشایند خرج کردن، حال خوبی نصیبم می‌کند. خرج کردن برکت به زندگی‌تان می‌بخشد به شما قول می‌دهم اگر با طرز فکر فوق دست به جیب شوید علاوه بر اینکه مانند قبل نگران و ناراحت نمی‌شوید، مقدمات جذب خیر و برکت بیشتر را به زندگی‌تان فراهم کرده‌اید.
براساس قانون جذب؛ هم فرکانس ها همدیگر را جذب می‌کنند. اگر هنگام صرف هزینه‌ها دلتان بلرزد و احساس نقصان در شما شکل بگیرد، ارتعاشات ترس و کمبود از شما ساطع می‌شود. در نتیجه از اتصال با منبع فراونی کائنات محروم می‌شوید. اصول مدیریت هزینه‌ها را رعایت کنید. با برنامه‌ریزی مالی صحیح به زندگی‌تان سر و سامان ببخشید اما به وقتش با اقتدار و عشق خرج کنید، نترسید. نگران آن‌چه از دست می‌دهید نباشد، لذت منبع خیر و برکت بودن را تجربه کنید. ارتعاشات مثبت از خود ارسال کنید تا کائنات در قالب مکنت و ثروت به ارتعاشات شما پاسخ دهد. برای این کار نیاز به یک برنامه‌ریزی ده روزه است.

 

 

تمرین ۱۰ روزه

توصیه می‌کنم در ده روز آینده روزه خودآگاهی بگیرید. یعنی هر روز با نیت آگاهی از احساس و نظرتان هنگام پرداخت قبوض و خرید مایحتاج روزانه دست به جیب شوید. هنگامی که چک می‌کشید لبخند بزنید، مراقب حس بد هنگام تسویه حساب‌هایتان باشید. تجربیات روزانه خود را در دفترچه‌ای که برای این کار اختصاص داده‌اید، بنویسید.
شب، قبل از خوب به هزینه‌های روزانه خود توجه کنید. از خود بپرسید آیا با نگرش برکت زا هزینه کرده‌اید یا با نگرش از دست دادن پول؟
تکرار روزانه این تمرین تضمین کننده شکل گیری یک عادت مثبت و کارآمد در شماست. مطمئنم اگر با این خود آگاهی و تمرین در شیوه خرج کردهای خود تغییری ایجاد کنید، شادی و برکت بیشتری را به زندگی خود دعوت می‌کنید. همیشه بیاد داشته باشید اینکه با چه حسی خرج می‌کنید تعیین می‌کند در آینده چه اندازه برکت و ثروت را به زندگی خود جذب می‌کنید.

نویسنده مقاله: مسعود لعلی

 

 

توسط | ۱۳۹۶-۸-۱۰ ۱۲:۰۸:۰۷ +۰۰:۰۰ اسفند ۱ام, ۱۳۹۴|قانون جذب, مقالات دسته بندی ها|برچسب ها:٪ s |۱۲ نظرات

۱۲ ديدگاه

 1. عطر ۱۳۹۵-۰۵-۲۴ در ۱۷:۱۴- پاسخ دادن

  بسیار مقاله جالبی بود هیچوقت تا به حال اینگونه راجع به پول خرج کردن فکر نکرده بودم

 2. شیرکو ۱۳۹۵-۰۵-۲۴ در ۲۱:۵۶- پاسخ دادن

  ممنونم از مطالب قشنگ و کاربردی سایت تون

 3. Ali Yeganeh ۱۳۹۵-۰۵-۲۵ در ۰۱:۵۶- پاسخ دادن

  عالی بود
  ممنون

 4. صدیقه جعفری ۱۳۹۵-۰۵-۲۵ در ۰۷:۱۱- پاسخ دادن

  سلام
  زاویه دید خوبی است
  باشه منم از امروز موقع خرج کردن ب این حس ها توجه میکنم ببینم بیشتر در کدوم بعد هست و ب سمت مثبت و برکت بیشتر سوق میدم
  سپاسگزارم

 5. محمد حسین ۱۳۹۵-۰۵-۲۵ در ۰۸:۱۳- پاسخ دادن

  ممنونم آقای لعلی. دید جالبیه نسبت به خرج کردن. من میخوام یه موبایل بخرم . با این دید به هزینه اش فکر می کنم. من دارم پولی رو در جامعه ام تزریق می کنم تا هموطنای عزیزم رو به ثروت و شادی هر چند کوچکی برسونم.

 6. صحرا بيننده ۱۳۹۵-۰۵-۲۸ در ۲۳:۳۷- پاسخ دادن

  سلام این مقاله عالى بود ،من بارها به این مطلب پى بردم که در خرج کردن اگر احساس خوبى داشته باشم چند برابر پولى که خرج میکنم به دست میارم .

 7. محمدقديمي ۱۳۹۵-۰۵-۲۹ در ۱۶:۰۹- پاسخ دادن

  باسلام خیلی مقاله خوب و اموزنده ای بود خواهشمندم از این مقالات اموزنده بیشتر برایم ارسال کنید باتشکر از شما.

 8. ملاح زاده ۱۳۹۵-۰۵-۳۱ در ۱۵:۰۹- پاسخ دادن

  درود خدمت آقای لعلی
  دیدگاه جالبی است امیدوارم از آن بهترین بهره ببرم

  با سپاس

 9. سارا ۱۳۹۵-۰۶-۰۱ در ۲۰:۳۷- پاسخ دادن

  بسیار عالی و جالب بود. من کتابهای “شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید” شما رو خوندم. واقعا دیدگاهم به زندگی تغییر کرده.براتون آرزوی توفیقات روزافزون میکنم. سبز باشید.

 10. faeze ۱۳۹۵-۰۶-۲۲ در ۱۶:۰۴- پاسخ دادن

  سلام.روزتون.بخیر.من مشکل مالی زیادی دارم.امیدوارم بااین دیدگاه حل بشه مشکلاتم.امتحانش میکنم.دیدگاه نووعالی ای هستش بنظرم.ازسایت خوبتون ممنون

 11. نجمه صالحی ۱۳۹۵-۰۷-۰۸ در ۱۴:۰۶- پاسخ دادن

  جالب بود تا حالا به خرج کردن پول با این دید گاه فکر نکرده بودم حتما اجرایش میکنم وایمان دارم جواب میگیرم.سپاس

 12. babak1 ۱۳۹۶-۰۲-۰۸ در ۰۹:۴۹- پاسخ دادن

  سلام. خیلی جالب بود تا حالا به پول خرج کردن به این روش فکر نکرده بودم.
  اما الآن دیدگاهم کاملاً تفاوت کرده.
  متشکرم

ثبت ديدگاه

فقط یک قدم دیگه تا دانلود فیلم فاصله دارید!
لینک دانلود به ایمیل‌تان ارسال می شود
۳۰ درصد تخفیف ویژه
برای خرید محصول «انگیزه‌هایی که تو را میلیاردر می‌کند»
بخاطر اینکه بیش از یک دقیقه است که درحال دیدن این صفحه هستید.
برای دانلود نام و ایمیل خود را وارد کنید
لطفا ایمیل معتبر وارد کنید. لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود
لطفا ایمیل معتبر وارد کنید. لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود
آدرس ایمیل هرگز با www شروع نمی شود!
دریافت پیشنهاد ویژه و تخفیف ۵۰ درصدی!
برای استفاده از تخفیف محصول «آفریده شده ایم تا بیافرینیم» فرم زیر را پر کنید.
نام و ایمیل شما برای پر کردن فرم کفایت می‌کند.
فقط یک قدم دیگه تا دانلود فاصله دارید!
لینک دانلود به ایمیل‌تان ارسال می شود
فقط یک قدم دیگه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
لینک دانلود به ایمیل‌تان ارسال می شود
فقط یک قدم دیگه تا دانلود کتاب فاصله دارید!
لینک دانلود به ایمیل‌تان ارسال می شود